Des del 09 de gener 2020, els alumnes Pau Cortés Gallardo (CFGS Producció d’audiovisuals i espectacles) i Beatriz Moya Ocaña (CFGS Il·luminació, captació i tractament d’imatge) estant realitzant la seva estança formativa de dos mesos, sota l’umbrela del Pohjois-Karjalan Koulutuskuntayhtymä, Riveria (Vocational School in North Karelia) a la ciutat de Outokumpu, Finlàndia
Amb un programa d’activitats que inclou: studio live, adobe after effects, short film production, creació d’audiovisuals, protocols, entrepreneurship, entre d’altres, els nostres alumnes estan posant en pràctica els seus coneixements i aprenent no només sobre els aspectes de la seva professió, sinó del sistema d’ensenyament, el treball per projectes amb empreses i persones del sector, conèixer la seva cultura i idiosincrasia, etc. A més a més els nostres alumnes tenen l’oportunitat de experimentar l’hivern a Finlàndia i gaudir-ne del paisatge que ofereix la Naturaleza d’aquest país del nord d’Europa.